x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

טיפול במיגרנה באמצעות שמנים אתריים

תאריך: 02/07/2012 19:22   מחבר: סוף למיגרנה

האם ידעת כי שמנים אתריים מסוגים שונים יכולים להקל מאד על התקפי מיגרנה ולעיתים אף למנוע לחלוטין את הופעתם? שמן אתרי הוא שמן המופק מצמחים בשילוב עם חומרים כימיים נדיפים והנו בעל סגולות ריפוי ובדרך כלל גם ריח עז ואופייני.

מיגרנה היא מצב שגורם לאדם שסובל ממנו לכאב וחוסר אונים, עד כדי פגיעה חמורה בתפקוד. מיגרנה איננה רק כאב ראש, אלא היא מצב נוירולוגי שמקושר מחקרית עם סדרה של שינויים מורכבים שמתרחשים בגזע המוח. שינויים אלה משפיעים על אזורים אחרים במוח ויוצרים מגוון של קשיים עבור האדם שסובל מהם.

מכיוון שזהו מצב שקשה להתמודד איתו, אנשים רבים מחפשים אחר תרופות. אלו יכולות להיות תרופות מרשם, תרופות ללא מרשם שמוצעות ברחבי בית המרקחת, ולעתים פשוט ניסיון להסתגר בחדר חשוך עם רטייה חמה או קרה - מה שעוזר להם.

אך גם לרפואה האלטרנטיבית יש דרכים לעזור למיגרנה, ולתחום הארומתרפיה בפרט. זה מתאים בעיקר לאנשים שאסור להם לנטול תרופות מסוימות, או לכאלה שמעדיפים להימנע מתרופות קונבנציונאליות בכל דרך אפשרית ולתהרכז במציאת טיפולים טבעיים לחלוטין.

ארומתרפיה (Aromatherapy) היא למעשה טיפול באמצעות ריחות שמפיצים מיצויים מאוד פוטנטים של צמחי מרפא. הארומתרפיה נמצאה טיפול טוב לבעיות פסיכולוגיות ופיזיות. היא מגיעה לעתים קרובות בצורת קרמים, ג'ל רחצה, ספריי לחדר, נרות, מלחי אמבטיה וכמובן שמנים אתריים.

המשותף לכל המוצרים האלה הוא הטבעיות בהן הם מיוצרים - אין בתוכם חומרים סינתטיים. ניתן להשיג את חלקם בחנויות טבע, אך ארומתרפיסטים רבים מכינים אותם בעצמם לפי צרכי הלקוח.

שמנים אתריים להקלה על התקפי מיגרנה

יש שמנים שמסייעים למניעת מיגרנות, והם יעילים בעיקר בשלבים הראשונים כשהאדם חש את המיגרנה מתקרבת אבל היא עדיין לא הגיעה לשיאה. אלה הם למשל שמן מנטה, לימון, לבנדר ובזיליקום. מנטה הוא שמן מומלץ מאוד, בגלל שיש לו השפעה חיובית על סימפטומים כגון כאבים ובחילות, ויש לו ריח חזק וטרי שנעים להריח.

ישנם שמנים נוספים מומלצים, כגון שמן גרניום, שנמצא יעיל בטיפול במיגרנות שנגרמו מחוסר איזון של הורמונים נשיים; שמן רוזמרין, שמדלל את הדם ולכן מאפשר זרימה טובה יותר; ושמן לבנדר, שיש לו תכונות מרגיעות ואנטי דלקתיות ולכן הוא יכול להקל על מיגרנה מרגע שהתחילה.

בנוסף, אם המיגרנה החלה בעקבות לחץ או דיכאון, שמן לימון יכול לסייע להקלתה.

קיראו בהרחבה על: רפלקסולוגיה לטיפול והקלה על התקפי מיגרנה

כיצד משתמשים בשמנים האתריים?

ניתן למרוח שמן מנטה ישירות על הרקות, ושמנים אחרים יכולים לשמש לאמבט מרגיע. רצוי להשתמש בלא יותר מאשר 3-2 טיפות.

לא בכל השמנים ניתן להשתמש ללא דילול: לבנדר ומנטה הם בסדר לצורך העניין. רצוי גם לבחור את השמנים הטהורים ביותר. ניתן גם לדלל את השמנים עם שמן שומשום או שקדים ולעסות אותו לאזור הצוואר והכתפיים. במקרה הזה רצוי לרכוש שמן מוכן מאיש מקצוע האמון על תחום הארומתרפיה כי ישנו יחס מסוים שצריך להתקיים כדי שהשמנים יהיו אפקטיביים.

דרך אחרת היא להכין קומפרסים קרים: לטבול את המגבת במים קרים עם שלוש טיפות שמן לבנדר ושלוש טיפות שמן מנטה.

יש אנשים שיודעים שכשהם נמצאים בשיאו של התקף מיגרנה, עצם המחשבה להיחשף לריח מסוים מעוררת בהם בחילה. במקרים כאלה יש להימנע משמנים אתריים.

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור