x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

טיפול במיגרנה באמצעות צמחי מרפא

תאריך: 13/09/2011 17:03   מחבר: סוף למיגרנה

הסיבות לכאבי ראש מיגרנוטיים הן רבות ומגוונות - חלקן פיזיות, כגון יציבה לא נכונה או אלרגיות, וחלקן נפשיות, כגון מתח, רגשות מודחקים, ועוד. יחודה של תופעת המיגרנה בהקשר של רפואה טבעית, הוא בכך שמדובר בתופעה פיזית מובהקת, שהסימפטומים שלה הם לעתים רבות נפשיים.

יחוד זה הוא שהופך את התופעה למתאימה במיוחד לטיפול בשיטות טבעיות, המתייחסות לגוף האדם כמערכת הוליסטית בה הגוף והנפש מקיימים ביניהם יחסים סימביוטיים.

טיפול במיגרנה על ידי צמחי מרפא, אם כן, כדאי שיתמקד בשני מישורים - הנפשי והפיזי. מחקרים שנעשו לאחרונה מאששים כי במקרים לא חמורים במיוחד, שימוש בשיטות טבעיות יכול להקל על מיגרנות, ללא שימוש בכימיקלים או תרופות סינתטיות בעלות תופעות לוואי.

סוגי צמחים שיכולים להקל על כאבי מיגרנה

מליסה רפואית (Melissa officinallis) היא צמח המוכר בתכונותיו המרגיעות, ועל כן נעשה בו שימוש גם למען הקלה על מיגרנה. הצמח מרגיע את מערכת העצבים ומרפה את השרירים, ומעבר לכך הוא גם משפר את מצב הרוח ומוריד מתח נפשי. על מנת לטפל בכאב ראש מיגרנוטי, מומלץ לצרוך את הצמח בצורה אוראלית, על ידי חליטה, אולם גם לריח שלו תכונות מרגיעות ומרפות, ועל כן גם אידוי השמן יכול לסייע.

עוד צמח המוכר כמסייע לסובלים ממיגרנות הוא צמח בן החרצית (Tanacetum parthenium). הצמח, ממשפחת הקמומיל, בעל תכונות המרחיבות את כלי הדם במצח, ועל כן הוא מספק הקלה מיידית לתחושת הכאב. ככל הצמחים ממשפחת הקמומיל, גם הוא ידוע בתכונותיו המרגיעות ועל כן הוא גם נותן מענה חלקי למתח הנפשי שבשורש הבעיה. מחקרים שנעשו בשנים האחרונות מחזקים את מעמדו של צמח זה כאחד מן הטיפולים הטבעיים האפקטיביים ביותר למיגרנות.

גם לצמח שיח אברהם, ממשפחת הוורבניים, תרומה לא מבוטלת לטיפול במיגרנה. ככל הצמחים ממשפחת הוורבנה (עליהם נמנית גם המליסה שצוינה לעיל), הוא בעל השפעות מרגיעות התורמות להרפיית השרירים, הרחבת כלי הדם, ושיפור מצב הרוח. 

לצמח זה גם השפעה ידועה ומוכרת על איזון המערכת ההורמונאלית הנשית, ועל כן הוא יכול  להתאים במיוחד לנשים הסובלות ממיגרנות המזוהות עם הפרעות כגון אלו. חשוב לציין שבעת נטילת תרופות לאיזון המערכת ההורמונלית, יש להתייעץ עם רופא לפני צריכה אוראלית של צמח זה.

תוספי תזונה טבעיים

השפעתה של התזונה על התפרצות מיגרנות או מניעתן ידועה לכל מי שסובל מבעיה זו. נטילת תוספי תזונה מסוימים יכולה לסייע בהורדה ניכרת של הישנות התקפי המיגרנה. כדורי חרצית ריחנית, לדוגמא, מאפשרים ליהנות מן ההשפעות החיוביות של הצמח בכל הנוגע למניעת מיגרנות, במהירות ובכל מקום.

גם תוסף מגנזיום, שמסייע לרפיית שרירים מתוחים יתר על המידה, נמצא כיעיל להקלה עת מיגרנות. ויטמינים מסויימים גם הם יכולים לסייע. נטילת ויטמין B12 נמצאה כתורמת להורדה בתכיפות התקפי מיגרנות, כמו גם קיצור משמעותי באורכם.

ומה דעתה של הסבתא?

מיגרנה היא, לדאבונם של כ-16% מאוכלוסיית העולם הסובלים ממנה, תופעה מוכרת ונושנה. בהתאם לכך, יש לא מעט שיטות עממיות או תרופות סבתא שיכולות לספק הקלה. קומפרס של חומץ תפוחים, לדוגמא, יכול לעזור.

שיטה נוספת היא עיסוי הרקות על ידי עיסה של קינמון ומים - הקינמון ידועה בתכונותיו המרגיעות וכן ביכולתו להרחיב את כלי הדם, ועל כן הוא יכול לספק הקלה מיידית. חשוב לציין כי הסיבות למיגרנה, כמו גם המאפיינים של ההתקף, משתנים מאדם לאדם, ועל כן לא כל מה שיעזור לאדם אחד, יעזור לאחר. 

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור