x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

סיבוכים של מיגרנה - דברים שחשוב לדעת!

תאריך: 18/05/2011 15:20   מחבר: סוף למיגרנה

מיגרנה היא התקף כאבי ראש אינטנסיבי מאד שיש ביכולתו להפריע ולהגביל את תפקוד הפרט בצורה משמעותית ולשבש את איכות חייו. מנגנון הפעולה של המיגרנה אומנם נחקר במהלך השנים אך הוא אינו ברור.

לפי חלק מהתיאוריות מיגרנה מתרחשת כשיש התכווצות והתרחבות של העורקים בקרומי המוח בעוד אחרות מתייחסות לשוני בפעילות של תאי העצב אשר מתרחש עוד לפני ההבדלים בזרימת הדם. התקף מיגרנה עלולה לגרום לסיבוכים בתפקוד מערכות שונות בגוף ולכן חשוב לאבחנה ולטפל בה בהתאם.

האם ידעת כי ישנם מגוון: טיפולים טבעיים במיגרנה!

סיבוך אפשרי - שבץ איסכמי

שבץ הוא חסימה באספקת הדם למוח על ידי שומנים או קרישים בכלי הדם. מסיבה לא ברורה מיגרנה מהווה גורם סיכון לשבץ איסכמי ולכן בעלי נטייה למיגרנה נמצאים בסיכון גם לבעיה זו. יחד עם זאת, רק במקרים נדירים היא הגורם הישיר לשבץ.

מלבד זאת, גם שימוש בגלולות למניעת הריון מהווה גורם סיכון לשבץ. לכן מומלץ שנשים עם מיגרנה שמלווה באאורה ימנעו משימוש בגלולות עם אסטרוגן. מי שלא סובלת ממיגרנה שמלווה באאורה יכולה ליטול את הגלולה המשולבת. 

קיראו על: תזונה ודיאטה לסובלים ממיגרנות

מחלות לב וכלי דם בעקבות מיגרנה קשה

מחלת לב איסכמית ובעיות בכלי דם הן המגיפות של המאה הנוכחית והן מהוות אחוז ניכר מהפניות למחלקות לרפואה דחופה. מחקרים שנערכו בעבר קשרו בין מחלות לב וכלי דם למיגרנה המלווה באאורה, אומנם לא הוכיחו זאת לגבי ביטויה הנפוץ יותר.

ברם, ממצאי מחקר שנערך בשנת 2010 גילו שמי שסובל משני סוגי התופעה נמצא בקבוצת סיכון למחלות לב וכלי דם. לפי הנתונים, הנטייה לסוכרת, לכולסטרול וליתר לחץ דם הייתה גבוהה יותר בקרב מי שסבל ממיגרנות לעומת קבוצת הביקורת.

אומנם, הסיכון לצליעה בעקבות פגיעה באספקה לכלי הדם ולאוטם בשריר הלב היה גבוה יותר בקרב מי שנטה למיגרנה המלווה באאורה.

צריך להתמודד: בריאות הנפש שלך!

ההתמודדות עם ההתקפים איננה פשוטה. לפי נתוני ארגון הבריאות העולמי זו אחת הבעיות שגורמות לפגיעה של ממש באיכות החיים של נשים וגברים כאחד. הבעיות בתחום בריאות הנפש שיכולות להופיע בקרב הסובלים מהתופעה הן: הפרעת חרדה, דיכאון והפרעה דו קוטבית.

חשוב להכיר ולדעת: חיים עם מיגרנה

סיבוך אפשרי: בעיות במערכת העיכול

הטיפול התרופתי שניתן למיגרנה עלול לגרום לבעיות במערכות אחרות בגוף. נוגדי הדלקת האנטי סטרואידים הניתנים לשיכוך כאבים יכולים לגרום בנטילה לאורך זמן או במינונים גבוהים לכיבים, דימומים וכאבים במערכת העיכול.

סינדרום סרוטונין

סינדרום סרוטונין הוא תגובה בין תרופתית נדירה, אך מסכנת חיים, שעלולה להתרחש בשל נטילת תרופות ממשפחת מעכבי הספיגה החוזרת של סרוטונין או מעכבי הספיגה החוזרת של הסרוטונין והנור-אדרנלין ותרופות ממשפחת הטריפטנים לטיפול במיגרנה.

מתי כדאי לך לפנות לטיפול בבית חולים?

התקפי מיגרנה הם אינם חוויה נעימה כלל וכלל. אומנם הם אינם מהווים סכנת חיים בפני עצמם, ברם במקרים מסוימים כדאי לפנות לקבלת עזרה רפואית מיידית.

כאשר כאב הראש בעצימות גבוהה מאד, נמשך על פני תקופת זמן ארוכה ומגביל מאד, מלווה בהפרעות בראייה, בחום, בחילות, לחץ דם גבוה, דופק מהיר או בלתי סדיר, שיתוק, הפרעה בדיבור ועוד, כדאי לפנות לחדר המיון כדי לברר שלא מדובר בבעיה רפואית מסוכנת.

בדומה, גם נטילת מינון יתר של תרופות לטיפול במיגרנה בשעת התקף הנה מסוכנת מאד ומצריכה סיוע רפואי.

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור