x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

איך חיים עם מיגרנה?

תאריך: 17/05/2011 18:57   מחבר: סוף למיגרנה

החיים עם מיגרנה כמו עם כל מחלה כרונית אחרת אינם פשוטים. זאת משום שמחלות אלו מטבען דורשות מהמטופל התייחסות מיוחדת של ביצוע שינויים מרחיקי לכת באורח החיים שלו, נטילת תרופות, ביקורות אצל רופאים, בדיקות ועוד.

יחד עם זאת, צריך לזכור כי מיגרנה איננה גזירה משמיים ויש דברים שניתן לעשות על מנת לשמור על אורח חיים תקין ולהתמודד איתה כמעט ללא סבל מיותר.

לחיות טוב יותר - הקפידו על הטיפול התרופתי שלכם!

מיגרנה יכולה להוות הפרעה של ממש לתפקוד היומיומי שלכם. יחד עם זאת, היום אין זה אומר שעליכם להרים ידיים אלא פשוט לפנות לטיפול רפואי. לאנשי המקצוע יש היום מגוון אופציות להציע לכם כדי לנסות ולצמצם במידת האפשר את ההתקפים ואת עוצמת הכאב. תרופות לשיכוך כאבים מסייעות להתמודדות בזמן ההתקף.

מלבד זאת, תרופות נוגדות פירכוס שמיועדות להורדת לחץ דם, ומרחיבות את כליו,  כגון אלו המשתייכות למשפחת חוסמי הביטא וחוסמי הסידן יכולות לסייע משמעותית גם בהתמודדות עם המיגרנה.

נטילה סדירה של התרופות תאפשר למקסם את יכולותיהן להפחית את ההתקפים. יש לוודא שאתם נוטלים בדיוק את הכמות שנרשמה לכם. לא פחות מדי משום שאז היעילות עלולה לפחות ולא יותר מדי כדי למנוע תופעות של מינון יתר.

קיראו בהרחבה על: טיפול תרופתי

תזונה מסודרת לחיים טובים יותר למרות המיגרנה

הקפדה על תזונה מסודרת חשובה מאד באופן כללי אך למי שסובל ממיגרנה בפרט. לכן מומלץ שלא תדלגו או תוותרו על ארוחות ושתקפידו על שתייה ואכילה מספקת. תכולת המזון היא אחד הגורמים המשפיעים ביותר על התקפי המיגרנה שלכם. אם אינכם מסוגלים להתאים לעצמכם תפריט לבד אל תשאירו זאת לעצמכם אלא פנו לאנשי מקצוע.

באופן עקרוני, אתם צריכים לברר איזה מסוגי המאכלים אכן משפיע על המיגרנה שלכם. קפאין הוא בעל השפעה מכרעת. עודף קפאין או הפסקה פתאומית בצריכתו יכולים לגרום להופעתם של כאבי ראש. יחד עם זאת, לחלק מהאנשים קפה או שוקולד דווקא מסייעים להפסקתו של התקף המיגרנה.

אם אתם מעוניינים לעשות שינויים בצריכת הקפאין חשוב לעשות זאת בהדרגה. בדומה גם צריכת אלכוהול, מזונות מעובדים וגבינות שמנות יכולים להשפיע. מאידך ישנם לא מעט מיתוסים, בנושא אורח חיים ותזונה לסובלים ממיגרנות. זיכרו כי לא כל מה שכולם אומרים נכון - גם לא כאשר מדובר במיגרנות.

המיגרנה תוקפת אותך? חשוב להכיר טכניקות הרפיה והרגעה למען איכות החיים שלך

סטרס, דיכאון וחרדה הם חלק מהזרזים המוכרים למיגרנה. על אף זאת, מדובר במעגל קסמים משום שגם המיגרנה עצמה יכולה לגרום לאותן מצוקות. לכן במידה והמיגרנה שלכם מפריעה מאד לתפקוד כדאי לפנות לרופא על מנת להפחית את הקשיים הנפשיים שהיא יוצרת ובחזרה משפיעים עליה.

שיטות שונות ברפואה המשלימה יכולות לשמש אתכם להפחתת המתח והמועקה ולצמצום התדירות של התקפי מיגרנה. בדומה לאחרונה נכנסה לשימוש גם שיטת הביו פידבק לטיפול בהתקפי מיגרנה.

בשיטה זו לומד המטופל לשלוט על מדדים פיזיולוגיים שונים כגון דופק לב ולחץ דם דרך טכניקות שונות ואחר כך ליישם אותן כדי לנסות ולמנוע התקפים. ניתן להיעזר גם בשיחות עם אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש לשם קבלת עזרה והקלה על ההתמודדות עם התופעה.

הכירו את ההבדלים: כאב ראש "פשוט" או מיגרנה?

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור