x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

למה יש לי מיגרנה? מהן הסיבות למיגרנה?

תאריך: 18/05/2011 10:44   מחבר: סוף למיגרנה

מיגרנה או צלחה בעברית היא אחת הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר באוכלוסיה, בעיה זו אומנם תורשתית במקרים רבים אך היא לא חייבת להיות גזירת גורל.  מיגרנה מתבטאת בצורות רבות שהמפורסמת שבהן היא התקף כאבי ראש חזק וממושך במיוחד עד כדי פגיעה של ממש ביכולת התפקוד.

הסיבה עצמה למיגרנה איננה ידועה, אומנם ישנם גורמים שיכולים להשפיע על תכיפות ההתקפים ותרופות וטיפולים טבעיים בהם ניתן להיעזר על מנת להפחית את חוסר הנוחות שנגרם, לרמה מינימאלית - חשוב לזכור כי ניתן וצריך לחיות טוב עם מיגרנה.

זיהוי הגורמים להתקף במקרה הספציפי שלכם, יכול לסייע להתגבר על התופעה ביעילות, זאת גם משום שלא בהכרח כל הגורמים להתקף אצל אחד יעודדו אותו אצל אחר.

גורמים פסיכולוגיים למיגרנות

סטרס, חרדה ודיכאון יכולים לעודד התפתחות של בעיות רפואיות רבות החל ממיגרנה וכלה באוטם בשריר הלב. אומנם חשוב להדגיש כי המיגרנה היא איננה תופעה פסיכוסומאטית אלא בעיה פיזיולוגית לכל דבר ועניין. בכל מקרה: לפני שקופצים למסקנות כאלה ואחרות, חשוב להכיר מיתוסים שהתפתחו מסביב למחלה

סטרס הוא טריגר בקרב 79.9% מאלו שנוטים למיגרנה. כך, אחת הדרכים הטובות כדי לצמצם את תדירות ההתקפים הוא להפחית מכמות הלחץ האופף את חייכם. את זאת ניתן להשיג באמצעות למידת טכניקות הרפיה והרגעה, ביו פידבק, פעילות גופנית, שיאצו, דיקור סיני, רפלקסולוגיה ואמצעים נוספים.

גורמים הורמונאליים למיגרנה

מחקרים מדעיים רבים למדו את הקשר שבין שינויים הורמונאליים והופעת המיגרנה. זאת אחת הסיבות שבאופן כללי נשים נוטות יותר מגברים לסבול מהתופעה וכן מדוע המיגרנה יכולה להתחיל להופיע לראשונה בגילאי ההתבגרות, הריונות או בגיל הבלות.

כל אלו, הן תקופות המאופיינות בשינויים הורמונאליים תכופים בגוף האישה. בדומה, גם נטילת גלולות משולבות איננה מומלצת לנשים שסובלות ממיגרנה המלווה באאורה. זאת משום שהאסטרוגן עלול לעודד הופעת אירועים מוחיים שהמיגרנה היא גורם סיכון להם.

במקרה ומופיעים כאבי ראש תכופים במהלך ההיריון לראשונה או שאלו מתגברים דווקא בתקופה זו, חשוב לפנות לגורם רפואי מוסמך על מנת לאושש את האבחנה שאכן עסקינן במיגרנה ולא בכאב ראש משני לבעיות אחרות כגון רעלת היריון.

קיראו בהרחבה על: טיפול תרופתי במיגרנה

גם שינויים בתזונה עלולים לגרום למיגרנה!

תזונה יכולה להשפיע רבות על התקפי המיגרנה שלכם. קפאין מרחיב ומכווץ את כלי הדם הקשורים לתופעה ולכן לתכולתו בתפריט יש השלכה על תכיפות ההתקפים. מלבדו גם גבינות צהובות, בשרים מעובדים וחומרים מלאכותיים אחרים שמוסיפים למזון יכולים להשפיע.

כדי לבחון את השפעת מאכל זה או אחר על המיגרנה כדאי לנסות ולצמצם צריכת מאכל אחד בכל פעם על מנת שתדעו במדויק מיהו המזון הבעיייתי.

שינויים בהרגלי השינה...

שינויים בהרגלי השינה יכולים לעודד התקפי מיגרנה. חוסר או עודף בשעות שינה יכולים לעודד את הופעתם של כאבי הראש. מסיבה זו מומלץ לשמור על שינה סדירה ככל הניתן גם בזמני חופשות.

גורמים סביבתיים למיגרנה שלך

אורות בוהקים מדי, מזגנים, ריחות משונים ושינויים במזג האוויר עשויים להשפיע על הופעת מיגרנה מסיבות שאינן ברורות. לכן, כדאי לנסות להיעזר באורות חלשים יותר ולהפחית את השימוש במזגן כדי לצמצם את ההסתברות להתרחשות התקף.

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור